235 народних депутатів звинувачують у зловживанні владою

06.08.2014 20:14       

Активісти громадської організації “Революція Гідності” подали заяви до Генеральної прокуратури на 235 депутатів Верховної Ради за прийняття диктаторських законів 16 січня 2014 року

Незабаром український народ постане перед вибором нового парламенту. Хто б не став народним обранцем, дуже важливо, щоб там не опинилися люди, які вже були при владі і своїми діями спричинили трагедію на Майдані, від якої країна не может оговтатись і досі.

Якщо вам таке здається не можливим, то згадайте, що весною  країна вже мала прецедент, коли кандидатами в Президенти України реєструвалися ті, стосовно яких могли  бути порушені кримінальні справи. Але оскільки цього не зробили, вони продовжували і далі претендувати на владу над народом, який ще вчора розстрілювали на Майдані.

Саме тому активісти Євромайдану і громадська організація “Революція гідности” запустили правовий механізм притягнення до відповідальності автора кривавих поправок до законів Володимира Олійника та заступника голови Верховної Ради України Ігоря Калетника, який організував голосування за закони «16 січня».

Нагадаємо, 16 січня 2014 року, використовуючи узурповану владу в Україні, з метою придушити мирні акції протесту проти наслідків цієї узурпації, злочинний режим вчинив дії по незаконному прийняттю і введенню в дію законів, які значно обмежили права і свободи громадян України. Зокрема, введення для громадських організацій статусу “іноземний агент”, посилення санкцій за участь в масових заходах і використання засобів захисту на них. Відтак, протестні акції, які проходили в Києві та регіонах, отримали стрімкий антипрезидентський та антиурядовий характер.

Представники громадської організації «Революція Гідності» Дмитро Карп і Катерина Кувіта 28 квітня 2014 подали до Генеральної прокуратури України заяви про кримінальні правопорушення за фактом зловживання владою з метою отримання неправомірної винагороди народними депутатами України В. Олійником, І. Калєтніком і тими, хто організував та провів незаконне голосування шляхом підняття рук під час пленарного засідання Верховної Ради 16 січня 2014 року.

В заяві також викладено й інші факти щодо чиновників вищого рангу і злочинних організацій, зокрема, про змову великої групи осіб з метою узурпації влади і заволодіння Україною як власністю.

У заяві Д. Карп і К. Кувіта вимагають почати досудове розслідування кримінальних правопорушень, а також застосувати до Партії Регіонів, Комуністичної партії України, Народної партії і партії “Сильна Україна” – заходи кримінально-правового характеру згідно з ст. 96-3 – 96-11 КК України – арешт майна та рахунків вищевказаних юридичних осіб.

Громадські активісти вимагають від Міністерства юстиції надати матеріали, які свідчать про дії, спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив безпеки України, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення з боку Партії регіонів України , Комуністичної партії України, партії “Сильна Україна” і їх службових осіб.

Уього ж дня заяву було внесено до ЄРДР і розпочато кримінальне розслідування вищевказаних фактів.

Для того, щоб розслідування було проведено швидше, частину роботи по встановленню правопорушень громадські працівники взяли на себе. Зокрема, вони подали запит Уповноваженому ВР України з прав людини з метою проведення експертного аналізу законів, прийнятих 16 січня 2014 року з точки зору дотримання положень Розділу II Конституції України «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина» та міжнародних стандартів у сфері прав людини, які ратифіковані Україною і обов’язкові до виконання.

Відповідь, яку отримала громадська організація, підтвердила протиправність дій влади. Правозахисники побачили в законах “16 січня ” значні порушення як Конституції України, так і міжнародних стандартів. Це говорить про те, що згідно із регламентом ВР ще на етапі проходження комітетських слухань було порушення Конституції, відповідно до всіх стандартів більша частина законів не повинна була навіть дійти в такій редакції до голосування.

У всьому цьому є явні ознаки змови осіб, не тільки в порушенні регламенту і організації ручного голосування, не тільки в злочинній бездіяльності 235 народних депутатів щодо подібного порушення регламенту ВР та голосування руками, але і в голосуванні свідомо неконституційних законів. Навіть явне порушення прав людини не зупинило народних обранців. Кожен з них повинен понести покарання. “Це стане запорукою неповторення подібних злочинів у майбутньому. Ми починаємо АТО у владі! Ми вибрали для себе шлях боротьби з тими людьми, чиїми діями і особистою присутністю як отрутою, яка розлилася по судинах, отруєна вся наша Україна. Наша мета – вилікувати країну шляхом викорінення паразитів суспільства, влити в її судини нову, наповнену  ентузіазмом і патріотизмом. кров, – вважає Д. Карп.

image (5)

31 липня в Генеральну прокуратуру було подано 235 заяв про скоєння кримінального правопорушення на всіх народних депутатів, які брали участь у прийнятті законів 16 січня 2014 року. Йдеться про правопорушення, яке містить ознаки злочину, передбачені ч.2 ст.364, ст.366 Кримінального Кодексу України – зловживання владою або службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки. На думку заявників, кожен з 235 депутатів брав участь у голосуванні в ручному режимі, точно знаючи, що система електронного голосування знаходиться в робочому стані, і не звернувся з письмовою заявою про відкликання свого голосу після оголошення даних пойменного голосування.

заява ГПУ Азаровзаява ГПУ 2лист однаковий до всіх заяв

Ці правопорушення, на думку заявників, мали всі ознаки порушення прав людини і привели до незворотної ескалації конфлікту з народом України, мали тяжкі наслідки і спричинили смерть великої кількості людей, які відстоювали свої конституційні права, свободу і право на волевиявлення.

Для дачі свідчень у слідчому управлінні ГПУ громадським активістам доводиться розшукувати свідків, потерпілих в період з 16.01.14 по 16.02.14 від дії цих восьми законів, за які ми сплатили чималу ціну.

Все це вкрай необхідно для того, щоб правовим шляхом було можливо покарати винних і очистити владу від злодіїв і покидьків, від п’ятої колони, від зрадників Батьківщини, від олігархічних кланів, які роздирають нашу країну на частини.

Активісти написали на асфальті імена всіх народних обранців, котрих підозрюють у злочині

Активісти написали на асфальті імена всіх народних обранців, котрих підозрюють у злочині

Активісти прийшли до генеральної прокуратури з портретами народних депутатів, яких вони звинувачують у злочинах. Свою заяву вони передали Генеральному прокурору.

Апогеєм заходу стало звернення до Президента України, в якому говориться про глибоку стурбованість з приводу спроби уникнути відповідальності за скоєні злочини представниками злочинного режиму у складі В.Януковича, Коаліції депутатських фракцій ВРУ VI – VII скликань, окремих народних депутатів України та державних службовців найвищого рангу. Більшість цих людей за будь-яку ціну намагаються втриматися у владі і бути переобраними.

Президента України попросили підтримати інститути громадянського суспільства та небайдужих громадян в їх намаганні нарешті покарати винних.

Тетяна Соколовська

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні