Експерти ОЗХЗ підтвердили використання зарину і хлорину у Сирії в минулому році

14.06.2018 03:29       

Висновки експертів засновані на свідченнях очевидців, епідеміологічному аналізі й дослідженнях проб з місць здійснення імовірних хімічних атак.

Руїни в сирійському місті Хан-Шейхун / REUTERS

Руїни в сирійському місті Хан-Шейхун / REUTERS

Місія з встановлення фактів застосування хімзброї Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердила, що в сирійській провінції Хама в березні 2017 року “з великою імовірністю” були використані хлорин і зарин.

Читайте такожСвіт повернувся в епоху холодної війни – Генсек ООН

Про це ідеться в повідомленні ОЗХЗ, поширеному в середу, 13 червня, на офіційному сайті організації. Це стосується інцидентів 24 і 25 березня 2017 року в поселенні Ель-Латамна (провінція Хама) в Сирії, передає DW.com.

Висновки експертів засновані на свідченнях очевидців, епідеміологічному аналізі й дослідженнях проб з місць здійснення імовірних хімічних атак. “Збір матеріалу, допити свідків і аналіз проб вимагали великих витрат часу для одержання висновків”, – зазначається в документі.

При цьому в ОЗХЗ закликали міжнародне співтовариство вжити заходів у відповідь щодо застосування хімзброї в Сирії. Доповідь також було передано до Ради Безпеки ООН

У Дамаску неодноразово відкидали звинувачення в застосуванні хімічної зброї. Росія блокувала розслідування щодо хіматак у Сирії на рівні Радбезу ООН.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні