Китай інвестує 400 млн доларів в українські телекомунікації

19.09.2014 18:49       

Китай має намір інвестувати близько 400 млн дол. у телекомунікаційний сектор України, про це домовилися генеральний директор національного оператора зв’язку «Датагруп» Олександр Данченко і голова правління телекомунікаційної корпорації Xinwei Telecom Enterprise Group (корпорація «Сіньвей») Ван Цзин.

«Загальна сума інвестицій корпорації «Сіньвей» в Україну для реалізації всіх запланованих проектів складе близько 400 млн дол. «Датагруп», зі свого боку, надасть для цього всі свої технологічні рішення», – розповів кореспонденту Укрінформу Данченко.

За його словами, сторони продовжили цього тижня в Пекіні розпочаті раніше переговори. Вони також підтвердили домовленості щодо залучення інвестицій в розвиток проектів в Україні в сфері телекомунікацій і високих технологій (включаючи використання стандарту 4G), зафіксовані в підписаному в Києві Меморандумі про співпрацю між «Датагруп» і корпорацією «Сіньвей».

«Очікувати від уряду України необхідних в телекомунікаціях реформаторських кроків не випадає. У той час, коли в усьому світі активно розвиваються LTE-технології, у нас не можуть вирішити питання з видачею навіть 3G-ліцензії. Україна відстає не тільки в технологічному розвитку, а й втрачає прибуток від неможливості розвивати проекти на базі сучасних телекомунікаційних рішень», – додав Данченко.

Він вважає, що практична реалізація всіх проектів залежатиме лише від процесу реформування в країні і в галузі телекомунікацій зокрема. «Відсутність прозорих правил ліцензування, а також єдиної стратегії розвитку ІКТ-ринку значно уповільнює розвиток галузі та процес залучення іноземних інвестицій», – поскаржився керівник «Датагруп».

Деталі домовленостей з XTEG він не розкрив, оскільки це пов’язано з реєстрацією технічних рішень та проектів в Україні. У рамках співпраці компанії бачать своєю метою забезпечення якісним і надійним зв’язком державного сектора, бізнесу і населення України.

Крім того, Меморандум передбачає створення сучасної навчально-наукової лабораторії для підвищення кваліфікації IТ- і телеком-фахівців. Лабораторія буде збудована на базі одного з українських вузів, який буде обраний на конкурсних засадах.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні