Крах Boeing над Донбасом, – Bellingcat встановив, хто збив літак

24.02.2016 12:01       

Висновки міжнародної групи цивільних журналістів Bellingcat, що займаються розслідуванням катастрофи Boeing на Донбасі 17 липня 2014 року, зроблені на підставі відкритих даних. Опублікувавши раніше докази причетності російських військових до атаки на рейс MH17 (стрільба велася з ракетної установки ЗРК “Бук” з бортовим номером 3х2, де середня цифра була затерта), фахівці вирішили встановити ймовірних винуватців трагедії.

 

 

 

В результаті їм вдалося відстежити весь ланцюжок можливих підозрюваних, починаючи з командирів розрахунків ЗРК “Бук”, які, швидше за все, були військовослужбовцями другого дивізіону 53-й зенітно-ракетної бригади збройних сил РФ, і закінчуючи вищими посадовими особами Міноборони РФ, а також Верховним головнокомандувачем країни Володимиром Путіним.

Винними у катастрофі Boeing 777, збитого в небі над Донбасом в липні 2014 року, можуть бути керівники Міністерства оборони Росії, а також президент РФ Володимир Путін як Верховний головнокомандувач цієї країни. Його ім’я, а також інформація про інші можливі винуватців трагедії представлені в новому звіті групи цивільних журналістів Bellingcat, який є в розпорядженні “Апострофа”. Як повідомили виданню в Генпрокуратурі Нідерландів, відповідальної за кримінальне розслідування трагедії, представлена ​​в документі інформація активістів буде прийнята до відома, проте слідство продовжить залишатися незалежним і представить кримінальний звіт по катастрофі MH17 ближче до червня 2016 року.

 

Згідно з попереднім звітом Bellingcat, 17 липня 2014 року ракетну установку “Бук” з російської 53-й зенітно-ракетної бригади, що базується під Курськом, провезли по маршруту Донецьк-Сніжне. Потім вона була сгружена з трейлера і доїхала своїм ходом по полях до позиції південь від Сніжного, де приблизно о 16:20 запустила ракету “земля-повітря”, що збила рейс MH17 “Малайзійських авіаліній”. Вранці 18 липня ракетну установку провезли по Луганську і далі – через кордон з Україною.

За даними нового звіту Bellingcat, який є в розпорядженні “Апострофа”, рішення відправити військову техніку в Україні було прийнято на найвищому рівні. Зокрема, в звіті фігурують прізвища президента РФ і верховного головнокомандувача Володимира Путіна, міністра оборони РФ Сергія Шойгу і його заступників Аркадія Бахина і Валерія Герасимова. “Відповідно до ймовірним висновком, що літак збила російська установка зі складу ЗРК” Бук “з бортовим номером 3х2, головну відповідальність за трагедію з MH17 несе Міністерство оборони РФ. Причетні до цього також бойовики і ватажки самопроголошених ДНР і ЛНР”, – йдеться в звіті Bellingcat.

За фотографіями в соціальних мережах фахівцям вдалося встановити, що 23-24 червня 2014 року через Курська в Міллерово (Ростовська область) прибув 2-й дивізіон 53-й зенітно-ракетної бригади, збройної ЗРК “Бук”. Там, серед інших, перебувала машина з бортовим номером 3х2, яка була в складі дивізіону замість машини під номером 222, де перша цифра означає дивізіон, друга – батарею, а третя – машину в батареї. У колоні були помічені машини під номерами 211, 233 і так далі. При цьому замість установки під номером 222 була установка під номером 3х2, яку згодом помітили на Донбасі. На підставі фотографій з соціальних мереж активісти Bellingcat вважають, що їм вдалося встановити особи екіпажу “Бука”, який збив MH17. Передбачуваними винними можуть бути військовослужбовці другого дивізіону 53-й зенітно-ракетної бригади збройних сил РФ, які проходили службу в 2014 році. Особи і прізвища цих людей в публічному звіті затерті, оскільки в Bellingcat в повному обсязі впевнені в їх персональної відповідальності і не хочуть піддавати військовослужбовців необгрунтованої небезпеки.

“Я сподіваюся, що звіт допоможе кримінальному розслідуванню, оскільки включає перелік осіб, які могли бути причетні до атаки на літак. Наша діяльність значно скоротить список можливих підозрюваних, адже ми виключили залученість в трагедію військовослужбовців з 1-го і 3-го дивізіону 53- ї бригади. у Генпрокуратуру Нідерландів ми відправили повну версію документа, в якій вказані прізвища військовослужбовців, а їх особи не затерті. Крім того, це дасть поштовх українським і російським журналістам і змусить їх розкопати більше інформації про солдатів і офіцерів бригади “, – заявив” апостроф “один з авторів доповіді, американський співробітник Bellingcat Арік Толер.

Нижче представлена повна ланцюжок осіб, які можуть бути причетними до краху Boeing за версією Bellingcat.

2120c2c8540f501825a5a8dc891ca4f4

Незважаючи на те, що інформація, опублікована активістами Bellingcat, швидше за все, є правдивою, сама по собі вона не призведе до яких-небудь наслідків, повідомив “апостроф” російський Авіаексперти Вадим Лукашевич. “Група проводить велику чорнову роботу по соцмережах і систематизує матеріали. Це дуже важливо і корисно, але це не є офіційним розслідуванням або його частиною. Отже, за нею не піде початок судових процесів. Bellingcat може дозволити собі набрати свідоцтв з інтернету і, зіставивши їх , сказати, що винні умовний Петров, Іванов і Сидоров. Грубо кажучи, в суд з цими матеріалами ніхто не піде “, – заявив експерт” апостроф “. За його словами, розслідування активістів є важливим фактором, але конкретні дії щодо підозрюваних в атаці на Boeing можливі тільки за підсумками кримінального розслідування, яке зараз проводить Генеральна прокуратура Нідерландів.

Спочатку очікувалося, що цей звіт буде опублікований до кінця лютого 2016 року, однак зараз ці терміни перенесли. Як заявив “апостроф” прес-секретар Генеральної прокуратури Нідерландів Вім де Брюн, офіційних висновків можна очікувати ближче до червня 2016 року. “Слідство триває. Ми плануємо зробити частину підсумків з цього приводу до кінця першої половини 2016 року. Ця інформація буде стосуватися зброї, яке застосовувалося для атаки на літак, а також точного місця, з якого був проведений пуск”, – зазначив він.

За словами де Брюна, про підозрюваних в трагедії MH17 Генпрокуратура Нідерландів говорити ще не готова, але візьме до уваги і звіт Bellingcat, і будь-яку іншу інформацію, пов’язану з цією трагедією. “Зараз ми не можемо говорити про дати початку судових розглядів щодо ймовірних підозрюваних. Ми не на тій стадії, щоб навіть назвати підозрюваних. Це дуже складне питання. Звичайно ж, слідство націлене на те, щоб встановити людей, винних в атаці на MH17, але поки що про це рано говорити, а крайніх термінів у нас немає “, – підкреслив він.

Як вважає професор МДІМВ, російський політичний аналітик і громадський діяч Валерій Соловей, терміни розслідування затягуються навмисно: “Захід спочатку був зацікавлений в тому, щоб не доводити справу до кінця. Зараз ми бачимо, що відповідальність починає розмиватися. Насправді, протягом декількох днів після цієї трагічної історії все було відомо: були дані об’єктивного контролю, які, наскільки мені відомо, знаходяться в руках американців. Їм не дали хід тому, що від них почали б вимагати рішучих кроків. А в цьому ніхто не зацікавлений “.

Якщо припустити, що Генеральна прокуратура Нідерландів захоче взятися за винних у трагедії, це буде вкрай складно зробити. “Навіть якщо Путін був у курсі або давав відповідні накази, не факт, що ці розпорядження є в письмовому вигляді. Ми повинні чудово розуміти, що” Росія в Україні не воює, наших військових і озброєнь там немає “. Не дурні ж тут сидять. так що довести подібні речі буде дуже складно “, – пояснив Вадим Лукашевич.

Проте, в разі реального переходу справи до судового виробництва, екіпаж, який здійснив запуск ракети, а також вище керівництво РФ можна буде притягнути до кримінальної відповідальності. Про це “апостроф” заявив колишній керівник Національного бюро Інтерполу в Україні Кирило Куликов: “Віддати винних Росії або не видадуть, цю історію проходили багато раз. Є багато способів досягти цього. Згадаймо збитий лівійськими терористами Boeing над Шотландією (після тривалих переговорів, що тривали понад десяти років, тодішній глава Лівії Муаммар Каддафі погодився видати винних у трагедії суду, – “Апостроф”). Головне в цьому – бажання “.

Разом з тим Куликов сумнівається, що справжні винні будуть притягнуті до відповідальності: “Це питання знаходиться в компетенції Міжнародного суду у кримінальних злочинів, оскільки цей злочин проти людства, яке призвело до великої кількості жертв. На сьогоднішній день, щоб звинуватити людей в цьому злочині, необхідні неспростовні докази. Поки ми їх не бачимо. З цього приводу є багато питань, і я дуже сумніваюся, що це буде зроблено “.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні