Люстрація: ще жоден суддя не позбувся мантії

27.01.2015 14:08       

Оголошена в Україні люстрація ще жодного суддю не позбавила мантії. Експерти переконують, влада лише декларує, що робить чистки серед українських служителів Феміди.
На ділі ж процес люстрацій пригальмований. Більше того. Органи, які уповноваженні звільніти суддів зараз не працюють.

Про це йдеться у сюжеті інформаційно-аналітичного проекту «Погляд на тиждень» телеканалу ZIK (щосуботи о 21:00) репортераОксани Щобак.

Щоб очистити суддівські лави в Україні, торік, було прийнято два люстраційних закони – «Про відновлення довіри до судової влади», «Про очищення влади».

«Зараз дуже складно люструвати суддів,тому що судді де-факто з точки зору юриспруденції є чи не найбільш захищеними особами. Щоб усунути суддю з посади, по-перше треба рішення Вищої ради юстиції, потім – це рішення надається до Парламенту, Парламент – це розглядає в комітетах, і тільки після того, відповідне подання виноситься на розгляд пленарного засідання Верховної Ради, і тільки за наявністю 226 голосів Верховної Ради суддя звільняється з посади», – пояснює заступник Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Маркіян Галабала.

Відповідно до закону «Про відновлення довіри до судової влади» при Вищій раді юстиції була створена Тимчасова спеціальна комісія. Їй люди могли скаржитися на суддів. Однак, наразі, цей орган не працює через відсутність кворуму. Верховна Рада досі не призначила своїх представників. Також, зараз теж не функціонує Вища рада юстиції, позаяк, вона не є сформована до кінця. Відповідно матеріали, які їй Тимчасова спецкомісія передає, «лягають в шухляду». А, відтак, судді, які судили майданівців, і далі виносять вироки.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні