МЗС: Росія перетворила Крим на зону залякувань і переслідувань

02.09.2016 15:35       

Міністерство закордонних справ України наголошує, що окупаційна влада Росії перетворила Крим на зону залякувань і переслідувань, і вимагає припинити порушення прав людини на півострові.

«Утиски прав кримських татар продовжуються. Вимагаємо від окупанта припинити репресії проти корінного народу Криму. За останні два роки окупаційна влада перетворила український півострів на зону залякувань і переслідувань, масових порушень прав і свобод», – написала у Twitter речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.

 2/2 За останні два роки окуп влада перетворила український півострів на зону залякувань і переслідувань, масових порушень прав і свобод

Вранці 2 вересня російські спецслужби в Сімферополі почали обшук у будинку журналістки інтернет-порталу Crimean Tatars Ельмаз Абдувелієвої. Цей сайт про кримських татар, їхню культуру, традиції, мову, історію розпочав роботу в Криму з початку серпня.

Від 1 квітня 2015 року на півострові були закриті кримськотатарські ЗМІ медіа-холдингу ATR – телеканали ATR і «Lale», радіо «Мейдан». Цей крок засудили США, Європейський союз, ОБСЄ, Amnesty International, назвавши його подальшим переслідуванням кримських татар на півострові.

Навесні 2016 року в Криму відбулися масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з сайтом Крим.Реалії. Проти автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Росії.

Після анексії Криму Росією на материкову Україну змушені були виїхати щонайменше 10 кримських ЗМІ, не згодних з політикою призначеної Кремлем влади півострова.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні