Нобелівську премію з хімії дали за створення мікромашин

06.10.2016 09:27       

Створені “пристрою” можна використовувати як для точкової доставки ліків всередині організму, так і для проектування самих різних мікроструктур/

Нобелівську премію 2016 року за хімії отримали троє дослідників – Жан-П’єр Саваж, Бернард Ферінга і Фрезер Стоддарт. Нагорода знайшла лауреатів за досягнення в проектуванні і синтезі машин розміром з кілька молекул, пише з посиланням на заяви комітету премії служба Бі-бі-сі.

Дослідники освоїли управління рухом на молекулярному рівні, а створені ними машини в тисячу разів тонше волосся, зазначає джерело.

Створення “пристрою” можна використовувати як для точкової доставки ліків всередині організму, так і для проектування самих різних структур – від двигунів автомобілів до м’язів, тільки в значно меншому масштабі.

Саваж є почесним професором Страсбурзького університету і директор з досліджень у французькому Національному центрі наукових досліджень. Стоддарт працює в Північно-Західному університеті США, а Ферінга є професором в галузі органічної хімії в Університеті Гронінгена, Нідерланди.

Нобелівської премію із фізики отримали також три лауреати – Девід Таулесс, Дункан Халдана та Майкл Костерлітц.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні