Новий опалювальний сезон: названо проблему, з якою може зіткнутися Україна

23.10.2021 22:56       

За словами Дяченка, запасів газу в Україні на зиму вистачить.

Експерт заспокоює: газу на опалення в Україні вистачить / фото УНІАН

Експерт заспокоює: газу на опалення в Україні вистачить / фото УНІАН

У новому опалювальному сезоні Україні вистачить наявних запасів гази, втім, без проблем не обійтися. Вони можуть виникнути через складнощі з транзитом російського блакитного палива.

Таку думку висловив експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко в ефірі каналу “Україна 24“.

Енергокриза, за його словами, почалася не з вини України, вона є загальносвітовою. Прогноз на майбутній сезон у експерта оптимістичний.

“18 млрд кубів газу – достатньо, щоб середньої холодності зиму пройти. Правда, для того, щоб було нормальне газоспоживання взимку труби, треба, щоб був транзит – хоча б 40 млрд кубів річного обсягу, оскільки в східних регіонах побудовано енергоспоживання таким чином, що відбирається з транзитного газу обсяг і компенсується на заході, оскільки коли в прямому режимі працює газопровід, всі сховища на заході знаходяться, і вони не можуть подати в східні регіони газ”, – пояснив він, додаючи, що з цією метою роблять “заміну” схему.

Читайте такожУ Києві розпочали підключення будівель до тепла

“Це не крадіжка газу – ми компенсуємо, просто так побудовано. Тому, якщо не буде транзиту, доведеться розгортати ГТС на реверс, як це було в 2009 році, і докуповувати в Європі необхідні обсяги”, – говорить Дяченко.

Він також пояснює, що налагодити реверс в ситуації, що склалася, складно, але можливо. 

“Треба розгорнути компресорні станції. Інша справа – якщо одумаються і захочуть транзит, доведеться знову розгортати. Це штука непроста і коштує грошей. Тому краще, щоб зберігся реальний транзит через Україну, і щоб все нормально працювало”, – зазначає експерт.

Ціна на газ:

  • 6 жовтня ціна продажу газу в Європі досягла майже $2 тисяч за тисячу кубів, що є абсолютним рекордом.
  • 5 країн Європейського Союзу просять розслідувати аномально високі ціни на газ. Франція, Іспанія, Чехія, Румунія і Греція у своїй спільній заяві закликали встановити загальні правила купівлі газу, щоб пом’якшити різкий стрибок цін на газ.
  • Серед основних причин рекордного зростання цін на природний газ в Європі – низькі запаси газу в сховищах через холодну зиму і слабкі темпи закачування, викликані дефіцитом пропозиції.
  • Згідно з даними Української енергетичної біржі, середньозважена вартість газу на європейських хабах до кордону України досягла 40 грн за кубометр.
  • При цьому для побутових споживачів в нашій країні діє річна пропозиція ціни газу від 7,96 до 13,5 грн за кубометр, а для підприємств теплокомуненерго “Нафтогаз” пропонує трирічні контракти за ціною 7,42 грн за кубометр на перший рік.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні