Офіційно: мером Лондона обраний Садік Хан, мусульманин, що виступає проти Brexit

07.05.2016 10:54       

Вибори мера Лондона, що проходили 5  травня, завершилися сенсаційною перемогою лейбориста Садіка Хана (Sadiq Khan), батьки якого емігрували до Британії з Пакистану.

 

 

 

Про це свідчать остаточні результати виборів, опубліковані на сторінцівиборчої комісії Лондона.

Він також матиме найбільшу фракцію в міській раді Лондона – 12 з 25 депутатів є лейбористами.

Британська виборча система передбачає одночасне голосування в першому та другому турі (виборець відмічає “головного кандидата” та “кандидата другої черги”, до якого відходить його голос в разі поразки основного).

За цією системою Хан переміг одночасно в першому та другому турі, набравши 44,2% та 56,9% відповідно та забезпечивши значний відрив від головного суперника, Зака Голдсміта (1.3 млн голосів проти майже 1 млн голосів)

Садік Хан походить з робітничої родини. Він – син водія автобуса, який емігрував з Пакистану. Окрім того, Хан стане першим мусульманином, що обраний мером столиці Британії.

Значний вклад у його перемогу додала позиція Садіка Хана щодо виходу Великої Британії з ЄС (як відомо, референдум з цього питання відбудеться 23 червня). Хан публічно агітує проти Brexit і зробив це однією з важливих тез кампанії, пише видання Standard. Він попередив, що громадяни ЄС, що працюють в Лондоні, в разі підтримки Brexit можуть бути змушені залишити країну.

Його попередник на посаді мера, Боріс Джонсон, навпаки, був одним з ключових агітаторів за вихід з ЄС.

За британською системою європейські громадяни, що постійно проживають в Лондоні, мають право голосу на місцевих виборах. Імовірно, вони забезпечили значну частину перемоги нового мера.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні