ООН викрила Київ у масових тортурах – Times

03.06.2016 11:51       

У документі зафіксовані сотні випадків жорстокого поводження з затриманими як з боку сепаратистів, так і Києва.

СБУ масово затримує прихильників сепаратистів і систематично застосовує до них тортури, пише британське видання Times з посиланням на помічника генерального секретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича.
За даними видання, ситуацію з тортурами описує доповідь ООН.

Шимонович розповів, що в документі зафіксовано сотні випадків незаконних арештів і жорстокого поводження із затриманими як з боку сепаратистів, так і з боку Києва.

За словами помічника генсека, вперше продемонстрував “масштаби і жорстокість системи тортур, яка підтримується державою (Україна – ред.)”, а також розкрив наявність п’яти секретних урядових в’язниць.

Шимонович також навів ряд конкретних випадків побиття та катування затриманих співробітниками СБУ. Наприклад, за його словами, до одного із затриманих застосували електрошокер, кілька разів ударивши його струмом в голову, і пригрозили, що уб’ють, якщо він не дасть свідчення, а потім почали бити молотком.

В результаті затриманий зізнався на камеру в тому, що є членом збройної групи.

В іншому випадку співробітники СБУ прикували чоловіка до радіатора, а після цього почали душити його за допомогою протигаза, а також катувати струмом і водою.

Раніше делегація ООН з тортур призупинила свій візит в Україну достроково. Таке рішення було прийнято після того, як делегації відмовили в доступі до місць, де, за підозрою експертів, працівники Служби безпеки позбавляють людей свободи.

В СБУ пояснили інцидент з місією ООН з тортур тим, що документ на відвідування ув’язнених не передбачав доступ в районні підрозділи, так як люди там не містяться.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні