Преса: чому МВФ зволікає?

04.02.2015 10:08       

Чому ж МВФ зволікає з кредитом? Думки експертів

Умови для кредиту
Газета “Сегодня” пише, що виділення Україні чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) і досі залишається невирішеним, оскільки місія МВФ продовжила свою роботу. На думку експертів, яких опитала газета, гроші для підтримки української економіки все-таки виділять, але рівень добробуту населення може знизитися.

“Оскільки платою за кредитування стане зростання цін на газ і комунальні послуги, державі доведеться призначати субсидії дедалі більшій кількості сімей. Через складнощі з купівлею валюти імпорт промтоварів припиниться, адже їх мало хто зможе собі дозволити. Люди поступово відвикнуть від іномарок, новинок оргтехніки, гаджетів і відпочинку за кордоном”, – прогнозує експерт Олександр Охріменко.

На думку експерта Ярослава Жаліло, в умовах боїв на Донбасі головне завдання МВФ – забезпечити повернення раніше виданих позик, інакше Україна може оголосити технічний дефолт, і виплата заборгованостей тимчасово припиниться.

“Загалом, Україні треба сподіватися тільки на себе: більше інвестувати в агросектор, який зараз на підйомі”, – цитує газета пана Жаліло.

Прогнози політологів щодо кредитування розділилися. Так, на думку політолога Олександра Палія, ключові фігури – США і Німеччина – схиляються до того, щоб наступний транш Україна все одно отримала.

А от політолог Вадим Карасьов сценарій “гроші без миру” взагалі не розглядає: “Можливі лише два варіанти: є мир – є гроші МВФ, і навпаки”.

 

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні