Путін і Порошенко: хто має поступитися?

28.08.2014 09:33       

П.Путін і П.Порошенко мають спільну думку щодо припинення кровопролиття на сході України, але їх погляди розходяться щодо способів досягнення результату та можливих компромісів з обох сторін.

Президенти Росії і України мали різні уявлення про кінцевий результат переговорів.

Президент України сказав, що В.Путін приймає принципи мирного плану України, але російський лідер наполягає, що тільки Київ може досягти режиму припинення вогню з промосковськими сепаратистами.

За результатами зустрічей Путіна і українського президента П.Порошенко, які включали і нічну зустріч «віч на віч», досі не з’явилося ознак швидкого закінчення війни на сході України.

Щодо будь-якого плану припинення вогню Путін заявив, що це справа України, а не Росії. Росія, за його словами, може тільки допомогти створити атмосферу довіри для цього важливого і необхідного процесу. Росія не може говорити за будь-які умови припинення вогню, за будь-які угоди між Києвом, Донецьком, Луганськом.

Хоча Порошенко повідомив журналістам, що заручився підтримкою мирного плану лідерами, що беруть участь в саміті, а Путін назвав зустрічі «цілком позитивними», перша зустріч між ними не принесла позитивного руху до закінчення війни.

Відмічені ознаки розповсюдження насилля на Донбасі. Зустріч в Мінську проходила в той самий день, коли Україна сповістила про захоплення 10-х російських солдат, які перейшли державний кордон. Путін відкинув звинувачення і припустив, що солдати просто заблукали.

Відносно зусиль Росії стабілізувати ситуацію в Україні, Путін повідомив, що не було спеціальних розмов про виконання режиму припинення вогню, оскільки Росія не є стороною конфлікту. Москва обвинувачується Києвом і Заходом в постачанні озброєння і бойовиків – Кремль відкидає ці звинувачення – і не зрозуміло як багато потрібно, щоб змусити їх припинити війну.

Крім переговорів «віч на віч», Путін і Порошенко також зустрілись у вівторок з президентами Казахстану, Білорусі і вищими офіційними особами ЄС. Присутність інших двох президентів підкреслило один з складних аспектів українсько-російської напруги: їхні країни є частиною торгівельного союзу з Росією, і Москва боїться, що рішення Порошенко зміцнити зв’язки з ЄС будуть шкодити російській економіці.

Путін також сказав, що конфлікт «не може бути розв’язаний подальшою ескалацією військового сценарію без прийняття до уваги південно-східної частини країни і без мирного діалогу з їх представниками».

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні