Путін – це Сталін сьогодні

18.09.2014 09:28       

Відомі британські політики Боб Ейнсворт і Геральд Говарт перед загрозою російської агресії закликають парламент та уряд країни ініціювати новий оборонний огляд та відпрацювання нової стратегії безпеки і оборони.

Член парламенту від лейбористської партії Боб Ейнсворт попереджає, що Росія є набагато більшою загрозою для миру у світі, ніж Ісламська держава. Російський президент В.Путін має всі потенційні можливості стати таким як Сталін свого часу і Сполучене Королівство повинно терміново вживати заходи щодо стримання загрози нової холодної війни, – стверджує колишній міністр оборони Великої Британії Боб Ейнсворт.

Ейнсворт закликав до нового перегляду та оцінки обороноздатності країни до виборів, попереджаючи, що Росія є більшою загрозою миру, ніж бойовики «Ісламської держави» в Іраку і Сирії.

Він опублікував статтю на веб-сайті Бірмінгемської громади. «Ніхто з світових лідерів не вів себе так відверто агресивно у післявоєнний період з часів Сталіна і, нажаль, Путін дуже близький у цьому порівнянні», – пише Ейнсворт. «Путін каже, що припинення існування Радянського Союзу стало найбільшою трагедією 20-го сторіччя і заявляє про своє право діяти від імені російських меншин в інших державах. Оскільки російські меншини присутні фактично на всієї території колишнього Радянського Союзу та за його межами, то Путін, в принципі, стверджує про своє право втручатися у справи усіх незалежних суверенних держав Східної Європи». «Сталінська політика штовхнула світ до холодної війни. Путін, потенційно, такий же небезпечний», – продовжує Ейнсворт.

Ейнсворт стверджує, що Ісламська держава загрожує людству, але це «гравці недержавного масштабу», тим часом як путінська Росія знаходиться у конфронтації до всього світу з проблемою зовсім іншого масштабу. Він каже, що санкції ЄС досить далекі від досягнення своєї мети і закликає до більш ефективних заходів, щоб зупинити експансіоністські наміри Путіна. Він додав, що Європі слід позбавитись енергетичної залежності від Росії, а Сполученому Королівству слід переглянути стратегічний оборонний огляд 2010 року з відповідними угодами між партіями.

Прем’єр-міністр доповідав в Палаті Общин що, незважаючи на широкомасштабні скорочення збройних сил, немає необхідності переглядати оборонний огляд 2010 року.

Зміна бойових можливостей збройних сил справа не проста і не швидка. Для нового оборонного огляду повинна бути угода між різними політичними партіями. Для цього потрібно розуміти, яким небезпекам доведеться протистояти, і якого озброєння та додаткової підготовки потребують збройні сили.

Д.Кемерон пообіцяв збільшити оборонні розходи у другій половині десятиріччя. Наступний плановий оборонний огляд очікується у 2015 році, але уряд поки не просуває це питання.

Геральд Говарт, колишній коаліційний міністр оборони, закликав до нової стратегії протидії загрозам безпеки, що з’явилися у зв’язку з подіями в Україні, на Близькому Сході та у Північній Африці. Він наголосив на фундаментальних змінах ситуації у Північній Африці, на Близькому Сході і в Україні, які відбулися з часу прийняття стратегії безпеки і оборонного огляду 2010 року. За його думкою, зараз немає нічого більш серйознішого, ніж нова стратегія безпеки і оборони. Він висловив сподівання, що МЗС, МО, інші державні департаменти Сполученого Королівства знайдуть час і можливість для створення стратегії.

 

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні