Радован Караджич на суді з військових злочинів: «Я очікую виправдувальний вирок”

10.10.2014 09:45       

Колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич розповів трибуналу ООН в Гаазі, що він очікує виправдання за всіма пунктами висунутих йому звинувачень

Караджич звинувачується у військових злочинах і актах геноциду під час Боснійської війни, включаючи різанину в Сребрениці в 1995 році. Але він сказав, що його “совість чиста” стосовно тих жахливих подій. У боснійській війні 1990-х років загинуло більше 100 000 осіб. Зараз Караджич надає заключні аргументи захисту на суді за військові злочини, скоєні на території колишньої Югославії.

Під час передніх трьох засідань, він говорив, що все пішло не за його планом, він не очікував такого фіналу і залишається сподіватися на Бога, що цього більше не станеться в цьому регіоні.

“Я очікую, вірю, що суд ретельно вивчить всі документи, кожен документ від захисту, від звинувачення, і якщо це відбудеться, я не сумніваюся, що буде виправдувальний вирок.”

Караджич виклав свою промову таким чином, що проти нього не було жодних доказів скоєння злочину.

1 жовтня він розпочав першу половину захисту, заявивши, що прийняв “моральну відповідальність” за злочини боснійських сербів, але заперечував віддання наказів на вбивства.

Його звинувачено за 11 пунктами в геноциді, військових злочинах, злочинах проти людяності і інших звірствах, скоєних під час війни.

Один з двох пунктів геноциду відноситься до знищення більше 7500 мусульманських чоловіків і хлопчиків в анклаві Сребрениця в липні 1995 року.

П’ятирічний судовий процес призупинений через відставку суддів і розпочнеться у наступному році. Прокурори закликали засудити пана Караджича до довічного ув’язнення.

69-річний політичний лідер боснійських сербів в 1990-х роках був переданий до суду, але арештований  лише у 2008 році після 13 років, проведених в бігах.

 

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні