Росія: амбіції України щодо НАТО загрожують переговорам

04.09.2014 18:27       

Заяви високо посадовців України про вступ до НАТО спричинили черговий переполох в Росії: РФ лякає Україну нескінченною війною на сході.

Міністр закордонних справ Росії попередив, що амбіції України щодо НАТО можуть зіпсувати мирні переговори у східній Україні. Росія і Україна, за його словами, працюють над припиненням війни на сході України. В.Путін проговорив свій варіант мирного плану з семи пунктів для припинення бойових дій і висловив надію на переговори в Мінську.

С.Лавров назвав заяви вищих посадовців України щодо прагнення України приєднатись до НАТО «очевидним намаганням зірвати усі зусилля» у пошуку миру в Україні.

Лідери країн НАТО на цьому тижні зустрічаються на саміті в Уельсі. Генсек НАТО Андерс Ф. Расмуссен звинуватив росіян у триваючому втручанні в Україну, незважаючи на декларацію Путіним мирного плану. За його словами, всі ми є свідками втручання Росії у дестабілізацію ситуації у Східній Україні і продовжуємо закликати Росію відвести свої війська від українських кордонів, припинити потік зброї і бойовиків в Україну, припинити підтримку озброєних бойовиків на території України і почати конструктивний політичний процес. Це було б геніальною спробою полегшити мирне розв’язання кризи в Україні.

За оцінками ООН, з квітня ц.р. вбито близько 2600 проросійських сепаратистів.

За останні два тижня, бойовики розпочали наступ проти українських підрозділів, включаючи відкриття нового фронту вздовж узбережжя Азовського моря. Цей наступ підвищив стурбованість, відносно намірів бойовиків взяти під контроль Маріуполь і забезпечити наземний коридор між Росією і анексованим Кримським півостровом.

Продовжуються бої на головному транспортному сполученні Маріуполь-Донецьк. Бойовики намагаються контролювати стратегічно важливе шосе. (Associated Press).

 

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні