Роскосмос за два роки планує позбавитися від “української” залежності

01.08.2014 13:45       

В Роскосмосі вважають, що протягом двох років зможуть усунути залежність вітчизняної космічної галузі від українських комплектуючих. Про це йдеться в доповіді заступника голови відомства Анатолія Шилова, яка представлена президенту РФ Володимиру Путіну, повідомляє УНН з посиланням на видання “Коммерсантъ“.

Для вирішення цього завдання, за повідомленням, необхідно провести низку заходів в рамках Федеральної космічної програми на суму 925,5 млн руб. (300 млн руб. в 2014 році), а також виділити в рамках цільової програми “Розвиток ОПК РФ до 2020 року” 1,4 млрд руб. (150 млн руб. в цьому році).

“При цьому забезпечується переклад виготовлення бортових систем і приладів, з’єднувачів, окремих елементів пневмогідравлічних систем пілотованих і транспортних кораблів, ракет-носіїв і розгінних блоків на вітчизняні підприємства”, – повідомив заступник голови Роскосмосу.

А.Шилов також вказав, що Росія імпортує з України 206 найменувань продукції в частині заміщення сировини і матеріалів.

“Розробка, відновлення та організація виробництва стратегічних дефіцитних та імпортозамінних матеріалів і малотоннажної хімії для озброєння, військової та спеціальної техніки на 2016-2020 роки” (це оцінюється в 2,476 млрд руб.), а по 21 типу аналоги розробляються в рамках діючої ФЦП”, – йдеться в документі.

Разом з тим чиновник фактично визнав, що за трьома груповими позиціями (вуглецеві волокна, провідні та діелектричні пасти, нітрид бору) склалася критична ситуація, а з 102 найменувань імпортної продукції порядок заміни взагалі не визначений. На пошук і розробку аналогів знадобиться 5 млрд руб., а на усунення залежності від української оборонки в частині сировини і матеріалів потрібно буде виділити з діючих ФЦП та включити в майбутні близько 9 млрд руб.

Нагадаємо, у квітні у Роскосмосі заявили про затримку Україною поставок обладнання.

На початку квітня стало відомо, що на тлі кризи в Україні США рекомендували Національному управлінню з повітроплавання і дослідження космічного простору призупинити співпрацю з російською стороною. Однак заборона не стосувалася спільних робіт на Міжнародній космічній станції і зустрічей на міжнародних заходах у третіх країнах.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні