Замовники вбивства правозахисника можуть сховатися від закону за депутатським мандатом

25.09.2014 17:28       

У місті Кілія Одеської області 1 вересня сред білого  дня був убитий правозахисник Михайло Карбунян. Правоохоронні органи розслідують жорстоке убивство в центрі міста, як результат побутового конфлікту, ретельно приховуючи замовників – народного депутата і його помічника-консультанта

Про це на прес-конференції в Києві заявили вдова убитого Любов Карбунян, яка зараз очолила правозахисну організацію “Громада”, і його соратник адвокат Руслан Жур`ян.

Руслан Журьян  и Любовь Карбунян

Руслан Журьян и Любовь Карбунян

Одеські правозахисники приїхали до столиці, щоб звернутися до МВС і Генпрокуратури – допомогти розкрити вбивство колишнього керівника Громадської організації “Громада”. Вони переконані, що це замовне вбивство, і  покровителі тут важливіші ніж виконавець. Тим більше, що ланцюжок може привести у Верховну Раду до депутата, який був обираний на  цьому мажоритарному окрузі. “Це вбивство було скоєно цинічно, нахабно і відкрито – з метою показати всім жителям району та міста, що це може статися з кожним. Михайло Карбунян був убитий у зв’язку з його активною громадською та правозахисною діяльністю.

Очолювана ним громадська організація у 2010 році створювалася для того, щоб надавати безкоштовну юридичну допомогу жителям Кілії, однак після приходу до влади Партії регіонів, громадським працівникам довелося захищати людей від численних злочинів в районі. Рейдерські захоплення, побиття, незаконні обшуки і тортури людей стали реальністю.

Більшість цих злочинів були пов’язані з ТОВ “Титан”, власником і керівником якого є Ігор Капітан. Правозахисники з “Громади” вважають, що на базі цього підприємства було створено злочинне угруповання, яке впродовж багатьох років тероризує район. “Особисто Карбунян і наша організація намагалися привернути увагу влади, правоохоронних органів до порушень цього підприємства. У нас в районі просто немає інших людей, які були б так зацікавлені в тому, щоб усунути Карбуняна”, – зазначив Р. Журьян.

адвокат Руслан Журьян

І. Капітан тримав і досі тримає в страху весь Кілійський район, завдяки підтримці з боку можновладців високого рівня. Хто ж це може бути?

На думку соратників Карбуняна, тут явна корупційна складова. У місцевій газеті «Моя візитка», яка фактично належить І. Капітану, він часто вказує на підтримку своєї діяльності, як вищих посадових осіб обласного рівня, так і народного депутата України Віталія Барвіненко. Вони охоче фотографувалися разом на різних громадських заходах, які організовував пан Капітан. Останній серед близьких йому осіб зазначав, що він помічник-консультант народного депутата України Віталія Барвіненко. Наскільки ця версія може бути правдоподібною?

Віталій Барвіненко хоч і знаходиться у Верховній Раді вже друге скликання, більше відомий скандалами навколо його персони, ніж своєю депутатською діяльністю, у тому числі і під час подій на Майдані. 14 січня 2014 В. Барвіненко у себе на сторінці в Фейсбуці написав: “Поки кияни вкотре валять  черговий режим, а одесити просто відпочивають, я вирішив інтенсивно розвивати фізичну форму в спортзалі. Часи нині каламутні, так що це не завадить, а то йди-знай – може, в самооборону революції, а може, і в тітушкі записатися доведеться “.

Вперше в ВР він обирався від ВО “Батьківщина”, чию обласну організацію очолював. Але програш Тимошенко став приводом переметнутися до Партії Регіонів. На виборах до ВР у 2012 році В. Барвіненко переміг на 141-му мажоритарному окрузі, обійшовши свого суперника на пару тисяч голосів.

Ряд штабів мажоритарних округів Бессарабії на парламентських виборах 2012 року представив відомості про те, як розрахувалися народні обранці від Партії регіонів зі своїм активом. Рейтинг самих безчесних нардепів очолив В. Барвіненко. За підсумками виборчої кампанії він заборгував своєму активу близько 430 тисяч гривень і ще близько 300 тисяч – однойменному району. Разом: сімсот з гаком тисяч гривень, а якщо врахувати, що понад двісті тисяч за нього погасив обласний партійний штаб, то сума заборгованості перевищить  900 тисяч гривень. Схема була проста: за перший місяць – розрахунок, а далі – чекайте!

Видно, не припускав нардеп, що скоро знову буде шукати своє місце під сонцем. Як і те, що ображені їм люди звернуться до Кабуняна в надії отримати зароблені, але невиплачені гроші.

4 вересня, в день похорону М. Карбуняна, В. Барвіненко зареєструвався як кандидат на позачергових виборах у народні депутати по тому ж 141-му мажоритарному округу. Тепер як самовисуванець. Правда, колеги по цеху приписують йому близькість вже до нової влади. Депутат Одеської облради І. Белінський вважає, що вибори в 141-му окрузі можна і не проводити, так як влада робить все можливе, щоб нардепом від даного округу знову став Віталій Барвіненко. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook:  «Вибори в 141-му окрузі здається можна і не проводити. Адмінресурс працює по повній на нардепа-тушку екс-регіонала Барвіненко, яскраво забарвиться в кольори Порошенко. Скупка голосів йде у відкриту (200-300 грн. За голос). Відпрацьований план каруселей, підвезення виборців. Йде колосальний тиск, залякування і шантаж членів виборчих комісій, як дільничних так і окружної. Одному з членів окружної у відкриту пропонували 1000 у.е. за лояльність …

Зрозуміло, що в такій ситуації нардепу не потрібні скандали і правозахисники в суперниках. На прес-конференції Р. Журьян підкреслив, що вбивство сталося відразу після того, як в “Громаді” було прийнято рішення про те, що М. Карбунян повинен йти на вибори до Верховної Ради. “Зіткнувшись з тим, що на районному рівні ми не можемо домогтися справедливості і допомагати людям, на зборах ради “Громади” ми обговорили питання про можливість М. Карбуняна балотуватися кандидатом у народні депутати України. Таким чином, ми могли б підняти наші звернення про зловживання , злочини і бездіяльність місцевої влади на високий рівень “, – говорить  правозахисник.

Він переконаний, що це рішення і стало “останньою краплею” для замовника. “Ми вважаємо, що Капітан і його покровителі просто боялися, що всі ці порушення можуть вийти на більш високий рівень — до обласної та Генеральної прокуратури, в МВС

Р. Журьян зазначив, що затриманий виконавець злочину “представляє це як звичайне побутове вбивство” – і зараз кримінальне провадження ведеться Килійським райвідділом по частині 1 статті 115.  Правозахисники вимагають перекваліфікувати його в частина 2 статті 115 КК України за ознаками вбивства. “Ми вважаємо, що просто покарання рядового виконавця в даному випадку нічого не змінить. Слід знайти замовників – а вони однозначно є – і залучити їх до відповідальності. Ми розуміємо, що замовне вбивство не може розслідувати райвідділ МВС, і вимагаємо поставити цей  злочин на контроль Генеральної прокуратури та передати розслідування в головне слідче управління МВС України – з метою вжити заходів не тільки по виконавцю, але і замовнику, а також його покровителю, щоб не дати цим особам уникнути відповідальності, сховавшись за депутатськими мандатами “, – підкреслив Р. Журьян.

Він також застеріг: зараз багато говориться про децентралізацію влади – якщо в Кілії владу не змінити, то районом фактично керуватиме якийсь “князь” або “цар” – зі своєю міліцією і своєї прокуратурою.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні