Щодо енергетичного дефолту або новий рік починається в листопаді

22.08.2014 18:52       

Друзі!!! Мабуть, я не єдиний, хто розуміє, яким важким буде для України цей опалювальний сезон. Але, без сумніву, мій досвід в сфері електроенергетики дає мені можливість зазирнути трохи глибше. Цими спостереженнями я і хотів би поділитися.  

Мої розмови з друзями з різних населених пунктів України чітко і недвозначно вказують на те, що вже зараз влада намагається дати раду енергетичній кризі, яка насувається.

Приклади:

обмеження підігріву води, гаряча вода подається тільки у вихідні та святкові дні;

відтермінування початку опалювального сезону;

скорочення строків самого опалювального сезону.

Звісно, воду можна підігріти і за допомогою газової колонки або ж на газовій конфорці. Але варто памятати про те, що й з газопостачанням можливі проблеми, а це вже не просто неможливість обмитися в теплій воді чи покупати дитину, а й елементарна неспроможність приготувати їжу.

Результатом таких дій стане, логічне рішення українців виправити положення за допомогою електричних бойлерів, електроплиток та опалювальних приладів.

АЛЕ

Реконструкція трансформаторних підстанцій та, що найголовніше, електропроводки в будинках проводиться відповідними службами надто повільно, та зі значною і незрозумілою економією коштів. Проводи з маркуванням «НГ» (не горючий) використовуються в кращому випадку в школах та дитячих садочках. Зазвичай просто береться провід більшого перерізу задля збільшення перепускної спроможності.  Автоматика в електрощитових здебільшого застаріла або ж дешева китайська.

Отже, при різкому навантажені електропроводка починає нагріватися, в кращому випадку має спрацювати тепловий захист (по простому – «виб’є»). В переважній більшості ми отримаємо масові ураження електрострумом, вибухи на трансформаторних підстанціях, в електрощитових та найгірше – загорання проводки та як результат – пожежі.

Висновок

Вже зараз ми всі маємо усвідомити відповідальність та згуртуватися для подолання кризи. Найкраще – створити кооперативи мешканців багатоповерхових будинків та за власний кошт (приблизно 1500 – 2000 грн. з квартири, при розрахунку на звичайний двопід’їзний дев’ятиповерховий будинок) замінювати електрощитові з використанням перевіреної автоматики та кабельно-провідникової продукції (автоматика виробництва Франції, Німеччини, Фінляндії, Польщі, кабельно-провідникова продукція України та Польщі). Електромонтажних фірм вистачає, але замовляти послуги слід лише у тих, які мають відповідні ліцензії та досвід виконання аналогічних робіт.

По завершенню робіт підрядник має надати замовнику певний пакет документів, гарантійні талони, сертифікати якості використаних матеріалів, та найголовніше – лабораторні випробування контуру заземлення та петлі  фази – нуль, а також висновок незалежного інженера технічного нагляду.

За допомогою ініціативних групґ маємо вимагати прискорення робіт з реконструкції трансформаторних підстанцій та ліній електропередач у відповідних структур (РЕС, обленерго, міськсвітло, УЖКГ).

Ще раз наголошую – це стосується всіх нас. Заміна проводки у власній квартирі не вирішить проблему. Певні матеріальні затрати зараз – спокій у майбутньому, адже найголовніше – це зберегти життя та власний дім.

Сподіваюсь мої роздуми та поради знайдуть відголосок в розумінні співвітчизників.

P.S. (Простими словами)

Якщо не вжити заходів, то в кращому випадку відсвяткуємо новий рік на дворі, біля згарища власних будинків, а в гіршому будемо ховати обгорілі тіла рідних.

З повагою, Серафим.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні