Шкільний щоденник: герб Росії та портрет Гітлера

11.09.2014 16:26       

В Єкатеринбурзі співробітники громадського фонду “Уральський батьківський комітет” знайшли у продажу шкільні щоденники з зображеним на обкладинці прапором і гербом Росії і портретом Гітлера всередині. Про це повідомив ИТАР-ТАСС керівник фонду Євген Жабрєєв.

“Виявлені на цей раз активістами в магазині шкільні щоденники відрізняються від раніше знайдених. На всю обкладинку щоденника, який придбали співробітники фонду, зображений прапор Росії з гербом, а на сторінках розміщено портрет Гітлера і його коротка біографія”, – сказав Жабрєєв.

За даними комітету, щоденник надрукований на Смоленському поліграфічному комбінаті. Ідея оформлення належить компанії “Фенікс плюс” з Ростова-на-Дону.

Представники смоленського комбінату, на якому віддрукували поліграфічну продукцію, пояснили, що просто робили свою роботу – в точності виконували замовлення. Замовник в даному випадку – видавництво “Вища школа”, від якого коментарів поки не надходило.

Фото Адольфа Алоїзовича в щоденнику супрводжується довідкою: «Адольф Гітлер (1889-1945) – основоположник націонал-соціалізму, засновник тоталітарної диктатури Третього рейху, вождь (фюрер) націонал-соціалістичної німецької робітничої партії, рейхсканцлер Німеччини (1934-1945). Головний ініціатор Другої світової війни, з його ім’ям пов’язані численні злочини нацистського режиму проти людства – громадян Німеччини та окупованих нею територій, включаючи Голокост”.

Прокуратура Свердловської області почала перевірку, вона перевірить законність друку, будуть вжиті заходи щодо встановлення в матеріалах ознак здійснення екстремістської діяльності, розпалювання ворожнечі і ненависті.

Крім того, перевірку за фактом друку на Смоленськом поліграфічному комбінаті шкільних щоденників з портретом Гітлера розпочала прокуратура Промислового району Смоленська. В прокуратуру викликаний керівник комбінату, сказали у відомстві, зазначивши, що поки не бачать підстав для порушення якої-небудь справи, так як в щоденнику зображена “просто людина в піджаку”. Якихось нацистських символів та іншої забороненої законом атрибутики там немає.

 

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні