Спортивна нація не завдяки, а всупереч!

05.10.2016 17:23       

Мода супроводжує нас всюди. Ми стежимо за модними тенденціями в одязі, взутті, інтер’єрі, читаємо модні журнали, книги, дивимося модні телешоу тощо. Мода буває примхлива й швидкоплинна, а буває і навпаки, входить у наше життя надовго. Деякі із модних у той чи інший час речей негативно сприймаються більшістю українців, і користуються популярністю лише у вузьких колах людей, а деякі навпаки, набувають масовості та викликають позитивні зміни у суспільстві. І мабуть найяскравішим прикладом “гарної” моди, яка, на щастя, охопила нашу країну серйозно і надовго – є мода на здоровий спосіб життя.

Вона прийшла до нас лише декілька років тому, проте вже на сьогодні ми можемо відмітити глобальні зміни у поведінці як молоді, так і людей більш старшого віку. Все популярнішими стають такі спортивні напрямки як фітнес, бодібілдінг, стріт-воркаут, кросфіт та інші. Замість нічних клубів та дискотек молоді українці все частіше відають перевагу фітнес-клубам та спортивним секціям, а замість алкоголю та фастфуду вживають спортивне, здорове харчування. Люди самі обирають здоров’я, проте, на жаль, наша держава, яка повинна бути зацікавлена у здоров’ї нації, жодним чином не підтримує цю ініціативу і інколи навіть стає на заваді.

Взяти хоча б тему фітнесу. У розвинених країнах фітнес у всіх його проявах підтримується на державному рівні як засіб покращення здоров’я нації.

В США, наприклад, ще президент Дуайт Ейзенхауер, як людина військова, був дуже занепокоєний станом фізичної підготовки молоді. Його військові офіцери довгий час бурчали про стан призовників під час Другої світової війни і війни в Кореї, проте занепокоєння з приводу придатності досягла свого піку в середині 1950-х років з публікацією міжнародного дослідження, яке виявило що американські діти набагато менш підходять для військової служби, ніж діти в інших країнах. У відповідь на це президент Ейзенхауер вперше створив Раду президента у справах молодіжного фітнесу, та 16 липня 1956 року видав розпорядження номер 10673 під назвою “Фітнес американської молоді”.

Джон Кеннеді також показав свою зацікавленість у питанні боротьби за спортивну форму нації через підтримку та пропаганду фітнесу та здорового способу життя. Одразу після виборів він опублікував у журналі “Sports Illustrated” статтю під назвою “The soft american” (дослівно Легкий американець), в якій окреслив шлях розвитку громадянського спорту в країні.

Сьогодні уряд Сполучених Штатів продовжує всебічно підтримувати проекти, які направлені на боротьбу з актуальною проблемою американського суспільства – ожирінням. Існує навіть програма державних субсидій для придбання спортивно-оздоровчого устаткування.

Навіть на Росії існує проект по створенню всеросійської мережі державних фітнес-клубів, які б мали доступні ціни, а також систему пільг і знижок для соціально незахищених верств населення. Це, на думку члена Комітету Держдуми з охорони здоров’я Олександра Прокоп’єва, стало б чудовим поштовхом для збільшення кількості людей що займаються спортом та ведуть здоровий спосіб життя.

А що ми маємо в Україні? Що роблять наші можновладці за для підвищення здоров’я нації та для того, щоб люди хоча б доживали до пенсійного віку? Думаю на це питання ви самі можете відповісти лише поглянувши на стан спортивних майданчиків у вашому місті, якщо вони взагалі у вас є, та на фінансування спортивних шкіл та секцій.

Отже без підтримки держави нам залишається лише сподіватися на те, що мода на спорт та здоровий спосіб життя не згасне. Що молоді українці будуть продовжувати піклуватися про своє здоров’я, загартовуючи своє тіло та дух, і зрештою українська нація стане здоровіша та сильніша!

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні