Сумчани створюють спеціальний інформаційний центр для бізнесу в Польщі

21.08.2014 16:39       

Сумська торгово-промислова палата збирає делегацію підприємців регіону до Підляського воєводства, які зацікавлені у пошуку партнерів у Польщі. Поїздка планується на кінець вересня цього року.

«За підтримки регіональної палати починається конкретна робота по українсько-польській співпраці по осі Сумщина – Підляшшя. Нарешті, ми переходимо від зустрічей, де до цього тільки знайомилися один з одним, до нормального ефективної спільної роботи. Близько 20 представників різних фірм та підприємств області вже сьогодні готові  вести бізнес з Польщею», – зазначає представник Сумської ТПП у Польщі, бізнесмен Сергій Ничипорук.

— Яка мета вашої місії в сумвх на цей раз?

— Місії були до цього, тепер же почалася конкретна робота по українсько-польській співпраці по осі Сумщина — Підляшшя. Нарешті, ми переходимо від зустрічей, де до цього тільки знайомилися один з одним, до нормального ефективної спільної роботи. Сумська торгово-промислова палата в особі пана Костянтина Макаренка і його співробітники дельно для цього спрацювали, і ця їхня діяльність припала дуже до речі в тій ситуації, в якій опинився український бізнес у зв’язку подіями на Сході України і обміну торговими санкціями між Україною і Росією.

Цього ніхто не очікував, ніхто не хотів, але ми бачимо, як рвуться бізнес-контакти з Росією, і це змушує українських підприємців, українські підприємства шукати інші ринки для виходу з тієї ситуації, в якій вони опинилися. Зараз вони виходять зі своїми пропозиціями польській стороні в цьому плані, і я думаю, тут важливо те, що ми вже давно знайомі і ведемо роботу в цьому напрямку на Сумщині вже не перший рік. Зараз я в Сумах вже другий день працюю над пропозиціями цих людей, сприяю встановленню потрібних їм контактів, деякими проектами займаюся сам. Оскільки в нашій країні давно знають цю мою діяльність, то є пропозиції для Сумщини і з польської сторони. Словом, настав час великої і тісної спільної роботи.

Тільки вчора я спілкувався з групою представників різних фірм і підприємств Сумщини, зацікавлених у партнерських зв’язках з польським бізнесом. Примітно, що мова вже не йшла про якісь «примірках», про те, що «ми подумаємо». Ці люди готові не завтра, а сьогодні будувати господарські відносини з Польщею.

І в Суми я приїхав тому, що заздалегідь отримав через Сумську ТПП такі сигнали, тому приїхав з відповідями на них, а деякі пропозиції виникли тільки вчора, але ми спробуємо знайти партнерів для всіх. Важливий момент полягає в тому, що польські бізнесмени будуть працювати тільки з тими, кого я їм порекомендую. Так будується бізнес у Європі. А для мене дуже важливі в свою чергу рекомендації Сумської ТПП, бо, хоча я багатьох підприємців Сумщини знаю, але не всіх однаково добре, а деяких побачив уперше. Рекомендації, чесність у відносинах і довіра – це основне і на чому будується міжнародне бізнес-партнерство.

– Кажуть,  що Ви створили спеціальний Центр в Польщі для того, щоб ту роботу, про яку говорите, зробити систематичної і більш ефективної …

— В Підляшші в самому центрі Біловезької пущі дійсно з’явиться такий Центр. Поки він існує на стадії розробленого проекту. Базою Центру буде відомий у Польщі пансіонат в Сьоло Буда, в якому відпочиває багато відомих людей з різних країн, в числі яких бізнесмени, фінансисти, економісти. І інформація про бізнес-середовищі, про ринки збуту, як вже існуючих, так і потенційних, сама собою туди стікається, і це та інформація, яка потрібна, щоб почати такі дії, які ефективно завершаться.

— Які бізнес-пропозиції надходять від польських підприємців, і що польська сторона може запропонувати українській?

— Пропозиції є, і вони йдуть в обидві сторони. Я, наприклад, привіз конкретну пропозицію від великої фірми в Підляшші про продаж фарб польського виробництва в Сумській, Харківській та Чернігівській областях. З іншого боку, найбільший виробник сумських насосів, дуже якісних, шукає ринки в Польщі у зв’язку з втратою ринків в Росії. І я буду шукати йому партнера, який такий продаж організовує. Це один із прикладів. Багато торгових фірми Сумщини, які займаються міжнародною торгівлею, стурбовані компенсацією втрачених ринків в Росії і шукають свою нішу на польському ринку. Дуже різноманітні потреби у людей, тому спектр можливої ​​співпраці вельми широкий. Наприклад, є в Польщі фірма, яка навчає водіїв для спецстранспорта і готова надати їм роботу, як у Польщі, так і в інших країнах. Це все сигнали, за якими маса роботи. За деякими пропозиціями я, впевнений, що швидко знайдемо партнерів сумським бізнесменам, а за деякими будемо шукати таких. В цьому і полягає моя сьогоднішня робота в Сумах.

– Коли відбудеться планована поїздка сумських бізнесменів в Підляшші? Чи готові вже там їх прийняти?

– Ми готові прийняти їх завжди. Питання в тому, коли буде готова сумська сторона. Передбачається, що це буде кінець вересня – початок жовтня. Організовує поїздку Сумська ТПП, і мій приїзд до Сум – це підготовка до цього візиту з польського боку, щоб вона в кінцевому підсумку стала максимально ділової та ефективною.

Інтерв’ю з Сергієм Ничипорук ми попросили прокоментувати президента Сумської торгово-промислової палати Костянтина Макаренка:

– Я вдячний Сергію Микитовичу за високу оцінку нашої праці і за його роботу в якості нашого представника в Польщі. Він багато і добре, а головне дієво попрацював. Дійсно, від ознайомчих візитів ввічливості ми перейшли тепер до конкретної роботи. Є висока зацікавленість польської сторони у ринках Сумщини, є контакти, немає проблем із запрошеннями та візами. Подляшское воєводство – регіон, де проживає багато етнічних українців, що значно полегшує взаєморозуміння і на рівні загальної ментальності, і мови. Додам, що в рамках бізнес-місії нами передбачена можливість надання в разі необхідності послуги з отримання Шенгенської візи терміном на один рік.

Єдине, що інтерес сумських підприємств і бізнесменів до ринків у Польщі, міг би бути і вище того рівня, який є. Незважаючи на те, що значна їх кількість відгукнулися на нашу пропозицію про поїздку до Польщі, і, ви самі свідок того, що двері в кабінет пана Ничипорука, який ми йому надали, не закриваються, частина підприємців виявляє не зовсім зрозумілу інертність. Хтось наївно сподівається, що все розсмокчеться само собою, і вони повернуться на російські ринки. Хтось в силу звички вичікує: подивлюся, як у інших з поляками виходить, а вже тоді і я … Але тоді не буде.

У сучасному бізнесі вільні ніші заповнюються миттєво. Ось чому так важлива ця поїздка в Подляшское та Люблінське воєводства, яку ми готуємо. Якщо ніші, про які я говорю, не займуть підприємства і фірми Сумщини, їх займуть інші. Тому моя порада тим, хто сподівається, що він ще встигне вскочити в останній вагон: покваптеся. Склад делегації фактично сформований, але є ще кілька вакансій.

Тим, хто готовий знайти партнерів та ринки збуту в Польщі, необхідно протягом найближчого тижня звернеться до Сумської ТПП за адресою м Суми, вул. Іллінська, 7-А, а цікаву для вас інформацію можна отримати за телефонами 050-856-54-91 або 0542-610-945. Але повторюю, зробити це потрібно, як можна швидше, щоб потім не кусати лікті і не каятися в власної нерішучості і невмінні будувати бізнес на довгострокову перспективу.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Справка МП

Підляшшя – особливий регіон Польщі. Це регіон, де проживає багато етнічних українців, що значно полегшує взаєморозуміння і на рівні загальної ментальності, і мови.

Назва області походить від словосполучення «Podlasem» (пол. «Під лісом»), тобто «Підлісся», «земля під лісом», «земля, покрита лісом», що обумовлено особливостями місцевого ландшафту – колись густими і великими лісами. Жителі області називаються подляшукамі (укр. Підлящук) або подласянамі, подлашанамі (пол. Podlasianie, podlaszanie).

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні