У Радбезі ООН відхилили резолюцію Росії щодо Сирії

20.02.2016 12:28       

“Проти” висловилися шість країн, у тому числі США й Україна.

 

 

Радбез ООН не досяг згоди щодо запропонованого Росією проекту резолюції відносно ситуації на сирійсько-турецькому кордоні. Як повідомляє ТАСС, “проти” висловилися 6 країн із 15, серед яких США, Франція і Великобританія мають право вето.

Також відмовилися підтримати резолюцію три непостійних члени – Іспанія, Нова Зеландія і Україна.

За словами постійного представника Венесуели при ООН Рафаеля Раміреса, в ході обговорення, яке тривало більше години, “кожна країна висловила свою національну позицію”.

“У нас є час до понеділка (22 лютого), щоб почути відгуки на цю резолюцію, і ми подивимося, що буде далі”, – пояснив дипломат.

Заступник постпреда Росії при ООН Володимир Сафронков, у свою чергу, заявив, що РФ відкрита для переговорів щодо тексту.

Курди пригрозили Туреччині війною з Росією

19 лютого відбулося закрите засідання Радбезу ООН. На нараді Росія представила проект резолюції, який був підготовлений у відповідь на дії Туреччини в Сирії.

Анкара з 13 лютого обстрілює позиції курдських повстанців на півночі Сирії.

Турецький прем’єр-міністр Ахмет Давутоглу заявив, що удари по позиціях курдських Загонів народної самооборони стали відповіддю на створену ними загрозу, і зажадав, щоб ті залишили сирійське місто Аазаз, розташоване поруч із турецьким кордоном, а також прилеглі території.

Після перших обстрілів представник сирійських курдів заявив, що Туреччина не має ніякого права втручатися у справи Сирії, зазначивши, що вони не мають наміру залишати військову базу.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні