
“Проти” висловилися шість країн, у тому числі США й Україна.
Радбез ООН не досяг згоди щодо запропонованого Росією проекту резолюції відносно ситуації на сирійсько-турецькому кордоні. Як повідомляє ТАСС, “проти” висловилися 6 країн із 15, серед яких США, Франція і Великобританія мають право вето.
Також відмовилися підтримати резолюцію три непостійних члени – Іспанія, Нова Зеландія і Україна.
За словами постійного представника Венесуели при ООН Рафаеля Раміреса, в ході обговорення, яке тривало більше години, “кожна країна висловила свою національну позицію”.
“У нас є час до понеділка (22 лютого), щоб почути відгуки на цю резолюцію, і ми подивимося, що буде далі”, – пояснив дипломат.
Заступник постпреда Росії при ООН Володимир Сафронков, у свою чергу, заявив, що РФ відкрита для переговорів щодо тексту.
Курди пригрозили Туреччині війною з Росією
19 лютого відбулося закрите засідання Радбезу ООН. На нараді Росія представила проект резолюції, який був підготовлений у відповідь на дії Туреччини в Сирії.
Анкара з 13 лютого обстрілює позиції курдських повстанців на півночі Сирії.
Турецький прем’єр-міністр Ахмет Давутоглу заявив, що удари по позиціях курдських Загонів народної самооборони стали відповіддю на створену ними загрозу, і зажадав, щоб ті залишили сирійське місто Аазаз, розташоване поруч із турецьким кордоном, а також прилеглі території.
Після перших обстрілів представник сирійських курдів заявив, що Туреччина не має ніякого права втручатися у справи Сирії, зазначивши, що вони не мають наміру залишати військову базу.