В Україні прогресує невидима епідемія

13.08.2016 15:05       

МБФ “Альянс громадського здоров’я” – організація, яка фактично уперше в Україні гостро підняла тему захворювання населення гепатитом С. У 2012 ми вперше провели загальноукраїнське тестування за допомогою якого визначили, який відсоток людей страждає від цього захворювання. Після цього ми щороку проводимо такий експрес-тест.

Результати цьогорічного тестування викликають серйозне занепокоєння. Так, у 26 містах всіх областей України (окрім окупованих територій) протестували 3 844 особи і у 324 випадках (8,5%) тест показав наявність антитіл до вірусного гепатиту С. Своєю чергою, за офіційними результатами Міністерства охорони здоров’я, в Україні хворих на гепатит С цього року налічується 5-6% (понад 2 мільйони людей) від загальної кількості населення.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, епідемією вважається, коли відсоток хворих перевищує 1%. У нас же цей показник набагато вищий і це свідчить про серйозну проблему. Більше того, велика частина людей, у яких знайшли захворювання, навіть про це не підозрювали.

В нашій країні відбувається гібридна війна з Росією і така собі “заморожена війна” з невидимим ворогом – гепатитом С… в останній війні держава істотно програє, адже практично не виділяє ресурсів на боротьбу. В офіційній відповіді МОЗ щодо ситуації з захворюванням на гепатит С йдеться про те, що державна цільова програма з боротьби з гепатитом фінансується всього на 20%. Більше того, вона тривала впродовж 5 років і завершується вже у 2016. Єдине, що передбачено державою у боротьбі з хворобою – закупівля ліків. Втім достатньої кількості медикаментів немає, їх отримує незначна частина людей.

Два роки тому недержавна організація Альянс громадського здоров’я розпочала програму, згідно з якою ми закуповуємо новітні препарати для хворих на гепатит С за найнижчою у світі ціною (900 доларів за трьохмісячний курс, в той час як у США, наприклад, такий курс коштує 80 тисяч доларів). За цей час ми забезпечили медикаментами понад тисячу осіб, 700 з яких вже завершили лікування. Завдяки програмі ми справили добре враження на МОЗ і нині спільно з міжнародними організаціями закупили ще більше препаратів, які передали в регіони України. Втім цього все одно недостатньо – щоб подолати епідемію необхідно забезпечити медикаментами приблизно 65% хворих, а підготовку нових державних програм щодо боротьби з гепатитом повністю заморозили (кошти не виділяються через складну ситуацію в країні).

МБФ “Альянс громадського здоров’я” звернувся до Президента та Прем’єр-Міністра з вимогою якнайшвидшого  ухвалення Національного плану елімінації вірусного гепатиту С, за умови  виконання якого Україна зможе повністю викорінити цю хворобу в Україні та зберегти життя мільйонам наших співгромадян. Гепатит С – це у 90% хвороба, яку реально вилікувати, вчасно виявивши. А виявляти її можна постійно обстежуючи людей, які подекуди, навіть, не знають про своє захворювання (частішають випадки захворювань гепатитом С людей після відвідання тату-салонів чи манікюрних салонів). Іншими словами – нам слід спільно активно долати хворобу, яка ще декілька років тому вважалася смертельною.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні