Вчені розповіли, коли атмосфера Землі стане непридатною для людини

17.01.2018 06:29       
Ілюстрація / REUTERS

Ілюстрація / REUTERS

Вчені в США назвали терміни, коли атмосфера Землі стане непридатною для тривалого перебування ссавців, зокрема людини, на відкритому повітрі без додаткових засобів захисту або укриття.

Згідно з дослідженням, опублікованим на сайті arXiv.org, якщо поточний рівень споживання енергії цивілізацією збережеться, то перебування людини на відкритому повітрі стане неможливим 2200-2400 роках.

Читайте такожПівденна Азія може стати непридатною для життя до кінця сторіччя – кліматологи

Даний прогноз залишається можливим у разі зниження викидів парникових газів в атмосферу, оскільки споживання енергії цивілізацією все одно буде підвищувати рівноважну температуру планети, а також зниження чисельності населення, яке має розпочатися до 2100 року.

Висновки вчених ґрунтуються на роботі кліматологів Стівена Шервуда і Метью Х’юбера, які показали, що температура мокрого термометра вище 35 градусів за Цельсієм призводить до гіпертермії у ссавців, зокрема людини, а також оцінки темпів глобального потепління.

Метеорологи прогнозують, що в період між 2071 і 2100 роками температура мокрого термометра в деяких регіонах Перської затоки, таких як Катар, ОАЕ, Іран, сягне 35 градусів за Цельсієм. У зону ризику потрапляють, зокрема, міста Дубай, Доха і Абу-Дабі.

Температуру мокрого термометра приймає вода, що випаровується в повітря в кінці процесу. Даний параметр вимірюється психрометром. Тіло людини охолоджується, головним чином, при випаровуванні рідини з його поверхні. У разі критичного значення температури мокрого термометра це стане неможливим.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні