Від Луганська до Лас-Вегаса: корупційна імперія Олександра Єфремова

01.08.2014 16:18       

Видання «Atlantic Council» коротко розповідає про політичну кар’єру О. Єфремова і про те, як український бос (Єфремов) і його політична машина сприяли нападу Росії на Україну

Олександр Єфремов, життєрадісна 60-річна людина, один з найбільш відомих політиків і бізнесменів східної України. За більш ніж 10 років він став корумпованим впливовим лідером Луганської області, однієї з двох областей, де російський уряд і збройні сили РФ підтримують війну в Україні.

Єфремов – син Радянського Союзу, народився у рік смерті Сталіна у гірняцькому і сталеливарному місті Луганську. Він пройшов партійну школу від комсомолу до керівництва КПРС у Луганський області.

З розпадом Радянського Союзу у 1991 році Єфремов приєднався до легіону бюрократів від КПРС, які пішли в бізнес. З його впливовими зв’язками, він терпляче регулював державні гроші через непрозорі тендери і передачу суб’єктів державної власності для побудови мережі компаній від Луганських вугільних об’єктів до Заходу і Британських Вірджинських островів.

Ключем до його імперії є холдингова компанія, що керується болгарським партнером на околиці Лас-Вегаса, яка відповідно до облікових записів, заснована Українською неприбутковою групою – Антикорупційним центром. 28 липня ц.р. ГПУ формально відкрила кримінальне провадження проти Єфремова, звинувачуючи його у зловживанні службовим становищем і вимаганні. В даний час Єфремов у Києві і відкидає усі звинувачення як абсурдні.

Для України, Єфремов є опорою політичної машини (партії регіонів), що домінує на сході країни з часів незалежності.

Навіть якщо теперішній український уряд переможе бойовиків в Луганській і Донецькій областях, спонсором яких є Росія, Єфремов та інші корупційні боси партії регіонів будуть продовжувати закликати до побудови більш демократичного і прозорого уряду.

Партія регіонів залишається другою за розміром партією в парламенті, спроможною перешкодити урядовим і економічним реформам. Президент Порошенко настояв на проведенні позачергових виборів. Навіть в цьому голосуванні, партія залишатиметься потужною машиною на сході, де домінують урядові структури і сформовано позитивне громадське відношення до автономії або сепаратизму.

Радянський Союз роками формував уяву про Донбас як індустріальний двигун СРСР і Росії.

Після розпаду Радянського Союзу важка індустрія Донбасу, розгромлена і знівельована, позбавлена інвестицій через корупцію Єфремова та інших офіційних осіб партії регіонів. Оскільки Єфремов, Янукович, інші партійні лідери ставали багатшими, поглиблювали бідність регіонів. Офіційна статистика показує, що за сім років губернаторства Єфремова в Луганську (1998-2005) співвідношення смертності і народжуваності стало «три» до «одного». Луганськ тягнув країну у борги по заробітній платні і разом з Донецьком формував найбідніші регіони в Україні.

Коли відбувались «помаранчева революція» 2004 року і Майдан 2013 року, партія регіонів їх агресивно не визнавала. У відповідь на ці події вони скликали з’їзд на сході України, вимагали від’єднання регіону і створення незалежної держави. Останній зимовий сепаратистський з’їзд був проведений через 2 місяці після окупації і анексії Росією Криму і згодом викликав війну на Донбасі. Після втечі Януковича з Києва і початку війни з проросійськими бойовиками, партія регіонів надламана, але не зламана. Деякі з цих законодавців в парламенті формально вийшли з партії регіонів. Інші відкрито приєдналися до бойовиків. Нещодавно О.Царьов зайняв посаду у проголошеному бойовиками уряді, що призвело до прийняття Києвом постанови про його арешт.

На цьому тижні проти Єфремова з’явилися кримінальні звинувачення, пов’язані з розв’язуванням війни на Донбасі.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні