В Україні частина компаній ввела нові правила виплат по автоцивілці

01.12.2016 15:50       

Угода про пряме регулювання збитків по ОСЦПВ, укладена між 17 страховими компаніями, які становлять більш ніж 50% ринку автоцивілки, запрацювала в Україні з 1 грудня.

Страхові компанії уклали зазначену угоду в березні 2016 року, але система змогла запрацювати тільки після схвалення Антимонопольним комітетом України (АМКУ), яке було одержано наприкінці жовтня.

Система прямого регулювання в Україні почала роботу в добровільному режимі та, згідно з рішенням АМКУ, діятиме два роки, починаючи з 1 грудня 2016 року.  Обов’язковим механізм стане вже після ухвалення законодавчих змін, передбачених законопроектами №3551 і №3670, які перебувають на розгляді у Верховній Раді.  Як повідомляв УНІАН, угоду про пряме регулювання збитків по ОСЦПВ (обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів) у березні 2016 року підписали 17 страхових компаній, сукупна частка ринку яких становить понад 50%. Це компанії “АХА страхування”, “Арсенал страхування”, “ПЗУ Україна”, “ВУСО”, “УАСК АСКА”, “Оранта”, “Просто-страхування”, “УНІКА”, “Провідна”, “Інго Україна”, “Універсальна”, “Міжнародна СК”, “Кредо”, “АСКО-Донбас Північний”, “Колоннейд Україна”, “Брокбізнес”, СТ “Іллічівське”. Довідка УНІАН. Принцип прямого регулювання збитків по ОСЦПВ передбачає право потерпілого звернутися при настанні ДТП до страхової компанії, з якою у нього укладено договір ОСЦПВ. Потерпілий може звернутися за виплатою або до страхової компанії винуватця (як зараз), або до компанії, де він придбав поліс ОСЦПВ. Пряме регулювання збитків застосовується у разі, коли в результаті ДТП шкоди завдано тільки майну і обидва водії-учасники ДТП мають поліс ОСЦПВ.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні