Волонтерів вчили, як вижити після заринової атаки

08.10.2014 17:49       

В Центрі медицини катастроф волонтерів вчили, як надати допомогу постраждалим в надзвичайній ситуації

Сьогодні в Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги (ЛШМД) на Братиславській пройшли  військово-медичні навчання, в ході яких спеціалісти відпрацювали комплекс взаємодії медиків, волонтерських і громадських організацій Києва, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та терористичних актів.

За легендою,  навчання імітувати умовний вибух хімічної речовини на станції метро “Лісова” і масове ураження людей. Як сказав перед навчаннями професор Георгій Рощін, сюжет для навчань вони взяли з реального життя. Мається на увазі події березня 1995 в токійському метро, де був здійснений теракт із застосуванням отруйної речовини зарин. За різними даними тоді загинули від 10 до 27 людей, але більше п`яти тисяч людей отримали отруєння різного ступеня важкості .  Така диспропорція визвана тим, що медики і волонтери не знали, як надавати медичну допомогу “забрудненим”, тобто тим, хто вже отримав певну дозу ураження зарином. Саме це – стало основним елементом сьогоднішніх навчань.

навчання

За його словами, українські спеціалісти в області медицини катастроф давно вже працюють на рівні своїх зарубіжних колег і брали участь в ліквідації надзвичайних ситуацій в різних гарячих точках планети. Але зараз завдання стоїть не продемонструвати вміння медиків, в навчити їх і інші оперативні служби взаємодіяти з громадянами, чия допомога безперечно потрібна в надзвичайній ситуації, навчити волонтерів бути реальними помічниками медиків.   По інформації  професора Рощіна в країнах Європи і США десять процентів населення вже оволоділи базовим курсом підтримки життя.  Україна ще на шляху до цієї метиСпеціалісти  ДЗ УНПЦ “Екстреної медичної допомоги і медицини катастроф” зараз інтенсивно проводять тренінги для медиків і громадських активістів по базовому курсу підтримки життя. Їх завдання — одержання волонтерами теоретичних медичних знань та практичних навичок надання першої допомоги дорослим і дітям в екстремальних ситуаціях як самостійно, так і під керівництвом  працівника з медичною освітою.  “Ми повинні навчити волонтерів та всіх бажаючих надавати долікарську допомогу населенню та базову підтримку життя при хімічних і комбінованих ураженнях в разі вчинення терористичного акту на території України, безпосередньо в осередку ураження, — вважає заступник керівника ДЗ УНПЦ “Екстренної медичної допомоги і медицини катастроф” Сергій Гурьєв.

навчання3навчання4навчання5

Навчання в Центрі медицини катастроф стали продовженням серії спеціалізованих медико-волонтерських навчань на основі державно-громадського партнерства, ініційованих радником Президента, заслуженим лікарем України Ольгою Богомолець.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні