Всесвітній день анестезіолога: Фонд Ріната Ахметова разом із лікарями рятують життя мільйонів українців

15.10.2021 17:55       

Проєкт “Боротьба з COVID-19 в Україні” підвищив рівень якості надання медпослуг у країні.

Допомогу Фонду отримали понад 500 медзакладів по всій країні

Допомогу Фонду отримали понад 500 медзакладів по всій країні

Щорічно 16 жовтня відзначається Всесвітній день анестезіолога. Це професійне свято лікарів, які гарантують безпеку пацієнта і від рішення яких іноді залежить життя людини. Особливо це стало зрозуміло в умовах пандемії COVID-19.

Фонд Ріната Ахметова вже більше 15 років системно й масштабно підтримує українську медицину. За словами Ірини Блажан, головної директорки програм Фонду, коли Україна зіткнулася з пандемією COVID-19, Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу. Він виділив понад 450 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом у рамках проєкту “Боротьба з COVID-19 в Україні” – частини програми “Рінат Ахметов – Порятунок життів”.

– Це найбільша, системна і масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам у боротьбі з новим захворюванням. У найкоротші терміни опорні лікарні по всій країні отримали 207 апаратів ШВЛ, більш ніж 300 тисяч експрес-тестів, понад 200 тисяч засобів індивідуального захисту й витратних матеріалів, 155 кисневих концентраторів. Усього допомогу Фонду отримали понад 500 медзакладів по всій країні, – розповіла Ірина Блажан.

Вона підкреслила, що масштаби цієї допомоги є безпрецедентними, а проєкт “Боротьба з COVID-19 в Україні” підвищив рівень якості надання медпослуг у країні. Крім того, в рамках цього проєкту Фонд Ріната Ахметова і компанія Метінвест побудують на території Авдіївської центральної міської лікарні кисневу станцію, яка забезпечить безперебійне постачання життєво необхідного газу до 81 точки в різних відділеннях лікарні. Обслуговування станції зможе здійснювати один фахівець, заправка киснем відбуватиметься на місці. Таким чином, Авдіївська лікарня отримає повністю автоматизовану систему киснепостачання.

Спеціально для лікарів, що працюють з апаратами штучної вентиляції легенів, і всіх, хто цікавиться цією темою, Фонд Ріната Ахметова спільно з Міністерством цифрової трансформації та Асоціацією анестезіологів України створили серіал “COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легенів”. Цей оглядовий серіал у форматі мініінтерв’ю пояснює, як працюють апарати ШВЛ, розповідає про функціонал сучасних моделей цього обладнання, дає уявлення про те, що відчуває людина, коли її під’єднують до апарата, що і для чого при цьому роблять із пацієнтом лікарі.

– Завдяки серіалу лікарю не потрібно вивчати багатотомні інструкції приблизно на 800 сторінках, можна подивитися 15-хвилинний професійно знятий фільм про це за участю експерта – лікаря-анестезіолога. Це дає змогу набагато простіше освоїти нову апаратуру, – розповів президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров.

Серіал про роботу апаратів ШВЛ подивилися більше 185 000 разів.

До того ж, Фонд спільно з Міністерством охорони здоров’я та Асоціацією анестезіологів України провели вже три онлайн-конференції для лікарів, які працюють з апаратами штучної вентиляції легенів. Це був тригодинний вебінар, під час якого провідні експерти МОЗ ділилися з лікарями державних лікарень передовим світовим досвідом лікування COVID-19 і нюансами роботи з останніми моделями ШВЛ. Конференції подивилися більш ніж 3000 лікарів з усієї України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні