Як і чому Росія зірве взимку транзит газу до Європи

30.09.2014 15:08       

Метою керівництва Росії є зрив транзиту газу цієї зими через Україну в ЄС та відновлення будівництва «Південного потоку». Про це заявив на прес-конференції президент Центру глобалістики «Cтратегія XXI» Михайло Гончар.

«Росія не відмовилася від свого плану влаштувати третюю газову кризу. Нині вона все робить для того, щоб зірвати транзит взимку і покласти всю провину за це на Україну. В результаті керівництво РФ сподівається, що європейська сторона виключить з третього енергетичного пакета газопровід «OPAL», щоб запустити на повну потужність «Північний потік», а також дасть згоду на подальше будівництво «Південного потоку», – цитує експерта кореспондент «Нового Регіону».

Гончар упевнений, що домовленості, досягнуті 26 вересня в Берліні, можуть лише сприяти планам Росії щодо зриву транзиту газу до Європи, оскільки домовлені обсяги поставок в Україну не розписані з точки зору графіка і пунктів призначення.

«Росіяни пояснюють європейцям, що нібито в Україні політичний хаос, знову вибори, невизначеність і не зрозуміло, що буде взимку: а раптом українці будуть красти газ, тому ви повинні погодиться на виключення газопроводу «OPAL» з-під дії третього енергопакету, щоб максимально задіяти «Північний потік» і не колись взимку, а зараз і негайно», – пояснює Гончар.

Більше того, перекинувши частину транзиту на «Північний проток» і звинувачуючи Україну в розкраданні газу та зриві транзиту, російська сторона продовжить пресингувати європейців і виб’є дозвіл на «Південний потік», передбачає експерт.

За його словами, Єврокомісія піддається на цей шантаж і буквально стоїть на межі прийняття такого рішення.

«У цій ситуації виникає питання: що відбувається в Єврокомісії, яка не використовує інструменти, наявні в її розпорядженні? І я не кажу про наші інтереси, я кажу про їхні інтереси. Це вже, вибачте, або тотальний хаос, або елемент корупції», – резюмував він.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні