Єрусалим має бути столицею двох держав – Генсек ООН

06.12.2017 23:30       
Антоніу Гутерріш / REUTERS

Антоніу Гутерріш / REUTERS

Питання про статус Єрусалиму має бути вирішене в рамках двосторонніх переговорів, на основі відповідних резолюцій Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН і з урахуванням інтересів палестинської та ізраїльської сторін.

Про це в середу заявив журналістам Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, після того, як президент Сполучених Штатів Дональд Трамп офіційно визнала Єрусалим столицею Ізраїлю, передає Центр новин ООН.

«Вступивши на посаду Генерального секретаря, я з першого ж дня постійно виступаю проти будь-яких односторонніх заходів, які підривали б перспективи світу для ізраїльтян і палестинців», – заявив глава ООН.

«Що стосується рішень по Єрусалиму, то вони повинні бути прийняті в рамках домовленостей щодо остаточного статусу безпосередньо між двома сторонами на основі відповідних резолюцій Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН з урахуванням законних інтересів як палестинської, так і ізраїльської сторін», – сказав Генеральний секретар ООН.

Читайте такожЄС закликає Трампа не визнавати Єрусалим столицею Ізраїлю

За його словами, багатьох людей протягом століть з Єрусалимом пов’язували і будуть пов’язувати тісні узи.

«І в цей тривожний момент я хочу однозначно заявити: альтернативи рішення про двох державах немає. Немає ніякого запасного плану», – додав глава ООН.

«Законні сподівання обох народів зможуть бути реалізовані лише на основі рішення про двох державах, що живуть пліч-о-пліч у мирі, безпеці і визнають один одного, при тому, що Єрусалим столицею Ізраїлю і Палестини, а остаточне врегулювання буде досягнуто в ході переговорів з усіх питань остаточного статусу», – підкреслив Антоніу Гутерріш.

Він пообіцяв докласти всіх зусиль для надання підтримки ізраїльським і палестинським лідерам, сприяти їх поверненню до предметних переговорів, реалізувати прагнення до міцного світу для цих народів.

Як повідомляв УНІАН, президент США Дональд Трамп оголосив про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.

При цьому він зазначив, що прийняте рішення не означає ослаблення прихильності США пошуку довгострокового миру в регіоні. Він також зазначив, що нинішній крок не пов’язаний з вирішенням спірних питань, зокрема, про кордони.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні