Єврокомісія може позбавити Польщу частини повноважень в ЄС

05.01.2016 12:34       
зміни

Єврокомісія може позбавити Польщу частини повноважень в ЄС через закони про Конституційний суд та державні ЗМІ.

 

Єврокомісія 13 січня розгляне ситуацію в Польщі в контексті прийняття змін до законів про Конституційний суд і контроль за державними ЗМІ. Про це заявив у понеділок у Брюсселі представник Єврокомісії Маргаритис Шинас, повідомляє “Укрінформ”.

“Це буде ознайомча дискусія, проведення якої з колегією Єврокомісарів хоче президент Єврокомісії”, – заявив Шинас.

Він додав, що це буде першим кроком залучення інструменту за позбавлення Польщі низки повноважень в ЄС у відповідності з процедурою, визначеною в березні 2014 року.

Шинас повідомив, що Польща поки не відповіла на два листа віце-президента Єврокомісії Франса Тиммерманса у справі щодо функціонування Конституційного суду і закону про ЗМІ Польщі, спрямовані 23 та 30 грудня.

Відповідно до 7-ї статті Договору про ЄС процедуру обмеження повноважень однієї з країн ЄС в рамках Співтовариства може ініціювати на Раді ЄС третину країн-членів, Єврокомісія або Європарламент. Вона передбачає структурований діалог з державою-членом у випадку, якщо Єврокомісія бачить системну небезпеку для верховенства закону. Якщо така країна не реагує на попередження Брюсселя, Комісія ініціює процедуру у зв’язку з порушенням засадничих європейських цінностей, що може призвести навіть до позбавлення права голосу.

У понеділок голова МЗС Польщі Вітольд Ващиковський у коментарі польським ЗМІ висловив занепокоєння у зв’язку з тим, що Єврокомісари Тиммерманс і Еттінгер, не маючи достатньо інформації, неправильно оцінюють ситуацію в Польщі, що може вплинути на погіршення відносин між Варшавою та Брюсселем.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні