Житло в лізинг: Кабмін схвалив залучення $500 мільйонів китайського кредиту

14.02.2018 19:29       

18:18, 14 лютого 2018

2

Кредит під державну гарантію надаватиметься терміном на 15 років, а ефективна процентна ставка становитиме 4,5% річних.

Кабмін схвалив залучення $500 млн кредиту для фінансування лізингового житла / фото УНІАН

Кабмін схвалив залучення $500 млн кредиту для фінансування лізингового житла / фото УНІАН

Читайте також70% в тіні: уряд хоче врегулювати правила оренди житла

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Запровадження проектів державного лізингового житла в Україні – це колосальні позитивні зміни на ринку житлової нерухомості, адже на спрощених умовах лізингу більша кількість громадян зможе придбати власне житло. Дуже радий, що уряд підтримує цю важливу ініціативу і вже погодив залучення 500 млн дол. кредиту від Китайської національної корпорації генеральних підрядів (CCEC) на реалізацію таких проектів в Україні. Зі свого боку Мінрегіон готовий всіляко підтримувати ці зміни», – написав він.

За словами Парцхаладзе, кредит під державну гарантію надаватиметься терміном на 15 років, ефективна процентна ставка становитиме 4,5% річних, а вибірка кредиту здійснюватиметься окремими траншами згідно із затвердженим графіком фінансування.

Як повідомляв УНІАН, раніше Кабінет міністрів України дозволив Державній іпотечній установі надавати житлову нерухомість громадянам України у фінансовий лізинг.

Довідка УНІАН. Державну іпотечну установу (ДІУ) створено постановою Кабінету міністрів 8 жовтня 2004 року. Засновником ДІУ виступила держава в особі Кабміну.

Основною метою діяльності ДІУ є рефінансування іпотечних кредитів за рахунок коштів, отриманих від розміщення своїх облігацій. Папери розміщуються шляхом відкритого продажу на території України серед інвесторів – юридичних і фізичних осіб, резидентів і нерезидентів. Облігації ДІУ розміщує самостійно. За паперами видається 100% державна гарантія.

Фінансовий лізинг – це оренда з правом викупу предмета лізингу в кінці терміну. Головна відмінність від кредиту полягає в тому, що лізинг має спрощену процедуру оформлення для клієнта (реєстрацію, страхування тощо здійснює лізингова компанія) і певні податкові пільги для юридичних осіб. Для отримання лізингового фінансування не потрібно оформлювати заставу, оскільки предмет лізингу належить лізинговій компанії, а право власності переходить до клієнта після повної виплати лізингових платежів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні