Нобелівську премію з медицини за 2016 рік присудили японцю, який дослідив, як організм людини самоочищується

03.10.2016 22:05       

Клітини людського організму здатні виявляти і утилізузувати свої ушкоджені складові. Цей процес має назву аутофагія.

За досліждення механізму цього процесу премію з медицини за 2016 рік Нобелівський комітет присудив японському професору Йошинорі Усумі.

Цьогорічний нобелівський лауреат в царині фізіології або медицини працює в університеті Токіо. Премія йому присуджена за «відкриття та дослідження механізмів аутофагії, фундаментального процесу розпаду та утилізації компонентів клітини».

Слово «аутофагія» перекладається з грецької як «самопоїдання». Цю концепцію вчені почали розглядати в 1960-х роках, коли вперше виявили, що клітини можуть знищувати власний вміст, уклавши його в мембранний мішок. За допомогою цього мішка цей вміст доставляється в так звані лізосоми для розпаду і утилізації. Прорив в цій галузі зробив саме професор Усумі, який в 1990-і рр. використовував пекарські дріжджі, щоб визначити гени, відповідальні за аутофагію. Пізніше він встановив, що схожі механізми використовують і клітини людського тіла.

Таким чином клітини знищують власні пошкоджені органели. Крім того, в процесі аутофагії клітина отримує поживні речовини і енергію, необхідні їй для подальшого функціонування.

Порушення процесу аутофагії спостерігаються у людей при хворобі Альцейгемера. Крім того, вивчення цього процесу може допомогти з’ясувати природу виникнення хвороби Паркінсона і хвороби Хантінгтона.

Новини
Новини по темі
© 2015 Матриця правди. Усі права захищені, а Україна ще ні